fbpx

Warsztaty kompetencji społecznych
SOWARD SKILLS

Wyjątkowe warsztaty dla dzieci w wieku 6-16 lat poświęcone kompetencjom społecznym.

W KidzAcademy zdajemy sobie sprawę, jak ważne są dziś kompetencje społeczne, wiara we własne siły, umiejętność radzenia sobie z emocjami i budowanie zdrowych relacji.

Zgodnie z wytycznymi WHO i Unii Europejskiej kompetencje społeczne będą kluczowym czynnikiem sukcesu i satysfakcji z życia przyszłych pokoleń.

Warsztaty umiejętności życiowych SOWARD SKILLS

Poznaj SOWARD SKILLS

Program warsztatów

Warsztaty SOWARD SKILLS to starannie przygotowane 7 warsztatów tematycznych skupionych na kompetencjach społecznych. Według WHO umiejętności życiowe są istotną częścią udanego i szczęśliwego życia każdego dziecka w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Metoda nauczania

Warsztaty SOWARD SKILLS to nowoczesny program rozwoju umiejętności życiowych i kompetencji społecznych dziecka opracowany przez zespół międzynarodowych ekspertów z zakresu kształcenia dzieci. Oparty na naukowym doświadczeniu program SOWARD SKILLS wspiera rozwój dziecka w zakresie kreatywności, uważności (mindfulness), budowania relacji i panowania nad emocjami.

Dla kogo

Warsztaty SOWARD SKILLS:
przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 16 lat,
organizowane w grupach do 12 dzieci,
trwają 4 godziny lekcyjne (z 2 przerwami)

Obejrzyj nasze zajęcia

Nasze lokalizacje

Zobacz kalendarz warsztatów

Warszawa Ursus-Włochy

Zambrów

Opis warsztatów

Uważne dziecko w szkole

Warsztat 1 – Uważne dziecko w szkole – 7-15 lat

Warsztat przeznaczony jest dla dzieci, które potrzebują wzmocnić swoją koncentrację, a także uważność. Dzieci uczą się tych umiejętności poprzez odpowiednie ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne oraz praktykę uważności i skupienia. Uczestnicy poznają wartość nudy, zastanawiają się, co ich rozprasza. Podczas trzech godzin wartościowej, angażującej i zabawowej pracy – dzieci uczą się, jak być uważnym na to, co je otacza. Dzieci wykonują angażujące i ciekawe ćwiczenia: uważne jedzenie, uważne zapamiętywanie, uważność w szkole i w domu. Trener przeprowadza ćwiczenia integracyjne, pobudzające kreatywność i wyobraźnię.

Zwieńczeniem warsztatu jest certyfikat.

Korzyści dla Twojego Dziecka:

 • nauczy się skupiać uwagę,
 • pozna ćwiczenia oddechowe,
 • rozwinie wyobraźnie,
 • nauczy się akceptować emocje,
 • wzmocni koncentrację i uwagę,
 • poprawi pamięć.
Wzmocnienie poczucia wartości

Warsztat 2 – Wzmocnienie poczucia wartości – 7-15 lat

Podczas tego warsztatu dzieci dowiadują się, jak dbać o swój umysł, jak wzmacniać jego siłę. Dzięki odpowiednio przygotowanym ćwiczeniom, dzieci poznają swoją wartość, swoje mocne i słabe strony, ale również zgłębiają temat wytrwałości. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci, które potrzebują wzmocnić swoje poczucie wartości, ale też dla dzieci, które nie radzą sobie ze stresem. Oprócz poznania informacji teoretycznych o stresie dzieci poznają sposoby na poradzenie sobie w stresujących sytuacjach. Wzmacniając swoją siłę, dzieci ćwiczą swoją kreatywność, bawią się, integrują z innymi uczestnikami.

Zwieńczeniem warsztatu jest certyfikat.

Korzyści dla Twojego Dziecka:

 • pozna swoje mocne strony,
 • polubi siebie,
 • będzie łatwiej nawiązywało kontakty,
 • będzie świadome potęgi swojego umysłu,
 • wzmocni motywację do nauki i działania,
 • nauczy się dążyć do wyznaczonych celów,
 • będzie odporne psychicznie w szkole.
Jestem kimś wyjątkowym

Warsztat 3 – Jestem kimś wyjątkowym – 7-15 lat

Warsztat powstał z myślą o tym, że każdy człowiek jest wyjątkowy, ciekawy i piękny. Na warsztacie dzieci poznają lepiej siebie samych, pracują nad akceptacją i wiarą w siebie. Uczą się, że każdy człowiek jest inny i zasługuje na szacunek. Oprócz ćwiczeń wzmacniających poczucie wartości, dzieci uczą się, jak prawidłowo wyznaczać cele i je realizować. Warsztat zawiera również ćwiczenia integracyjne i zabawy, dzięki którym dzieci łatwiej przyswajają informacje.

Zwieńczeniem warsztatu jest certyfikat.

Korzyści dla Twojego Dziecka:

 • poznaje swoje mocne strony,
 • uczy się określać swoje cele i dąży do ich realizacji,
 • łatwiej nawiązuje kontakty,
 • dobrze myśli o sobie i lubi siebie.
Kreatywne dziecko. Mądry człowiek

Warsztat 4 – Kreatywne dziecko. Mądry człowiek. – 7-15 lat

Warsztat jest przeznaczony dla dzieci, które mają mnóstwo pomysłów, ale też dla tych, którym pomysłów czasem brakuje. Na warsztacie dzieci poznają tajniki kreatywności, pracują z wyobraźnią, tworzą i kreują. Dodatkowo uczestnicy rozwijają odwagę i nieszablonowe myślenie. Dzieci mają przestrzeń do wykonania kreatywnej pracy plastycznej, a także wspólną zabawę z nowymi koleżankami i kolegami. 

Zwieńczeniem warsztatu jest certyfikat.

Korzyści dla Twojego Dziecka:

 • otwiera się na nowe i nieznane,
 • rozwija wyobraźnię,
 • uczy się twórczego myślenia,
 • lepiej komunikuje się z rówieśnikami,
 • potrafi lepiej odnaleźć się w nowych sytuacjach,
 • nie boi się wyrażać swojej opinii.
Jak nauczyć się uczyć

Warsztat 5 – Jak nauczyć się uczyć – 7-15 lat

Na warsztacie odpowiadamy na pytanie: dlaczego warto się uczyć i jak uczyć się efektywnie. Odpowiednio przygotowane ćwiczenia pomagają uczniom zrozumieć wartość nauki i rozwijania swoich umiejętności. Dzieci ćwiczą kreatywność, poznają ciekawe techniki zapamiętywania, ale też uczą się jak odpowiednio planować naukę. Ponadto dzieci poznają sposoby na wyciszenie się i koncentrację. Dzięki ciekawym wyzwaniom i zabawom – warsztat jest niezapomnianą przygodą dla dzieci. 

Zwieńczeniem warsztatu jest certyfikat.

Korzyści dla Twojego Dziecka:

 • poznaje techniki lepszego zapamiętywania,
 • uczy się, jak planować naukę,
 • poznaje zalety uczenia się,
 • ćwiczy wytrwałość,
 • poznaje sposoby na wyciszenie się.
Uczę się współpracy 12-16

Warsztat 6 – Gram fair play. Wygrywam relacje. – 12-16 lat

Warsztat pokazuje dzieciom, jak ważną rolę odgrywają relacje. Uczestnicy warsztatu uczą się, jak dbać o jakość relacji, jak współpracować i stosować się do zasad fair play. Dzieci zwracają uwagę na swoje najbliższe relacje i praktykują wdzięczność. Nie brakuje również zabaw integracyjnych i kreatywnej pracy. Praktyczne ćwiczenia pokazują dzieciom, że komunikacja i współdziałanie są ważnymi elementami relacji.

Zwieńczeniem warsztatu jest certyfikat.

Korzyści dla Twojego Dziecka:

 • uczy się, czym są relacje,
 • ćwiczy współpracę z innymi,
 • uczy się dbać o jakość relacji,
 • ćwiczy kreatywność,
 • przezwycięża nieśmiałość.
Uczę się współpracy 6-8

Warsztat 7 – Uczę się współpracy. Wygrywam. – 6-8 lat

Warsztat zabiera dzieci w piękny, kreatywny świat współpracy. Dzieci uczą się, czym charakteryzuje się dobra współpraca. Dzięki praktycznym ćwiczeniom dzieci dostrzegają zalety współdziałania z innymi. Warsztat zawiera również ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i wzmacniające poczucie wartości. Rodzice bardzo doceniają ćwiczenie: „Nuda nam niestraszna” – gdzie dzieci – wspólnie z Trenerem – szukają kreatywnych pomysłów na nudę.

Zwieńczeniem warsztatu jest certyfikat.

Korzyści dla Twojego Dziecka:

 • poznaje cechy dobrej współpracy,
 • w praktyczny sposób ćwiczy współpracę z innymi dziećmi,
 • wzmacnia poczucie wartości,
 • uczy się dostrzegania pozytywnych cech u innych osób,
 • ćwiczy wyobraźnię,
 • poznaje sposoby na nudę,

Najczęściej zadawane pytania

Moje dziecko chodzi do szkoły, po co mojemu dziecku dodatkowe zajęcia z umiejętności życiowych?

Warsztaty SOWARD SKILLS to program zajęć dodatkowych dla dzieci, który skupia się na rozwoju umiejętności życiowych. Warsztaty poświęcone są pielęgnacji i rozwoju u dzieci kompetencji społecznych, radzenia sobie ze stresem, budowania relacji i panowania nad emocjami.

Czy warsztaty SOWARD SKILLS pomogą mojemu dziecku w nauce?

Wieloletnie doświadczenie Grupy Edukacyjnej SOWARD oraz wyniki w nauce dzieci objętych warsztatami nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Dzieci uczestniczące w warsztatach  SOWARD SKILLS zdecydowanie sprawniej odnajdują się w codziennych obowiązkach, efektywniej przyswajają wiedzę, lepiej radzą sobie ze stresem oraz emocjami i budują trwalsze relacje z rówieśnikami.

Jaki jest cel warsztatów SOWARD SKILLS?

Warsztaty SOWARD SKILLS skupiają się na rozwoju kompetencji społecznych u dzieci. W ramach 10 warsztatów tematycznych wspieramy rozwój dziecka w zakresie kreatywności, uważności (mindfulness), budowania relacji i panowania nad emocjami.

Jaka jest skuteczność warsztatów umiejętności życiowych SOWARD SKILLS?

Warsztaty umiejętności życiowych SOWARD SKILLS są owocem wielu lat doświadczenia pracy z dziećmi i młodzieżą. Metodologia oraz program warsztatów zostały zweryfikowane już przez setki dzieci w całej Polsce.

Czy każde dziecko może wziąć udział w warsztatach umiejętności życiowych SOWARD SKILLS?

Warsztaty umiejętności życiowych SOWARD SKILLS są skierowane do wszystkich dzieci. Masz wątpliwości czy Twoje dziecko poradzi sobie na warsztatach? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy w doborze odpowiednich warsztatów na dobry początek.

Jak wyglądają warsztaty umiejętności życiowych SOWARD SKILLS?

Warsztaty umiejętności życiowych SOWARD SKILLS są organizowane w grupach 8-12 osób i trwają 3 godziny zegarowe (w tym 2 przerwy). Program poszczególnych warsztatów jest bardzo precyzyjnie opracowany i zróżnicowany. W ramach warsztatów wykorzystujemy: prezentacje multimedialne, karty pracy i bogaty wachlarz ćwiczeń z dziećmi.

Czy kolejność udziału w warsztatach umiejętności życiowych SOWARD SKILLS ma znaczenie?

Warsztaty umiejętności życiowych SOWARD SKILLS to program 10 warsztatów tematycznych, które można realizować w dowolnej kolejności i czasie. Warsztaty odbywają się cyklicznie, dlatego możecie wziąć w nich udział w dogodnym dla Was momencie.

Mojemy dziecku bardzo się spodobały warsztaty, czy może wziąć udział jeszcze raz?

Oczywiście, że tak. Często się zdarza, że dzieci chcę jeszcze raz wziąć udział w konkretnych warsztatach, które im się spodobały. Zgłaszają się do nas również rodzice, zadowoleni z warsztatu, z prośbą o kolejny udział dziecka w celu odświeżenia i  uporządkowania nabytych umiejętności podczas warsztatów.

Czy moje dziecko może wziąć udział w wybranych warsztatach umiejętności życiowych SOWARSD SKILLS?

Tak, program warsztatów umiejętności życiowych SOWARD SKILLS to 10 niezależnych warsztatów tematycznych, które mogą być realizowane wybiórczo i w dowolnej kolejności – jednocześnie rekomendujemy udział w całym cyklu warsztatów dla najlepszych efektów.

Co zawiera cena warsztatów umiejętności życiowych SOWARD SKILLS?

W cenie warsztatów umiejętności życiowych SOWARD SKILLS dzieci otrzymują 3 godziny zegarowe warsztatów z 2 przerwami, materiały szkoleniowe oraz certyfikat udziału.